Základní škola a Praktická škola Benešov, Konopišťská 386,

vyhlašuje přijímací řízení do Praktické školy dvouleté

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2017-2018

1.       Praktická škola dvouletá je určena žákům se středně těžkým mentálním postižením, případně lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením, kteří ukončili:

• povinnou školní docházku v základní škole samostatně zřízené pro žáky se zdravotním postižením;

• povinnou školní docházku v základní škole speciální;

• povinnou školní docházku, ale nezískali základní vzdělání;

• základní vzdělání v základní škole a z vážných zdravotních důvodů, které jsou v kombinaci s mentálním postižením, se nemohou vzdělávat na jiném typu školy.

2.       Přihlášku do Praktické školy dvouleté podává zletilý uchazeč, opatrovník nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče řediteli školy.

3.       Přihláška se podává na tiskopisu předepsaném Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy do 1. března 2017.

4.       Součástí přihlášky je vysvědčení z posledních 2 ročníků, ve kterých uchazeč splnil nebo plní povinnou školní docházku nebo vysvědčení o ukončení kurzu pro získání základů vzdělání nebo vysvědčení o ukončení kurzu pro získání základního vzdělání, aktuální psychologické a lékařské vyšetření (kopie).

5.       Ředitel školy nevypisuje do Praktické školy dvouleté přijímací zkoušky.

6.       Počet přijatých uchazečů je omezen kapacitou školy.

7.       Ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů a nepřijatým uchazečům nebo zákonným zástupcům nezletilých nepřijatých uchazečů odešle rozhodnutí o nepřijetí a to v termínu od 22. dubna do 30. dubna 2017.

8.       Svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče odevzdáním zápisového lístku řediteli školy, který rozhodl o jeho přijetí ke vzdělávání, a to nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí. Zápisový lístek se také považuje za včas odevzdaný, pokud byl v této lhůtě předán k přepravě provozovateli poštovních služeb.

9.       Nebude-li zápisový lístek ve stanové lhůtě doručen, může ředitel školy  místo obsadit jiným uchazečem.

10.   Odvolání uchazeče proti rozhodnutí ředitele školy o výsledku přijímacího řízení lze podat ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí

11.   Školský zákon přímo stanoví, že ředitel školy může po ukončení prvního kola přijímacího řízení vyhlásit další kola přijímacího řízení k naplnění předpokládaného stavu žáků.

V Benešově 23. 1. 2017

Mgr. Ludmila Králová, řediteka  školy